TEATR OFF-ROAD
STOWARZYSZENIE EDUKACYJNO-TEATRALNE
TEATR OFF-ROAD
Grupa młodych, ambitnych i utalentowanych ludzi, wywodzących się z Grupy Teatralnej Nieoetykietkowani działającej przy OPP3 w Zabrzu, pod okiem Pani Małgorzaty Baryły.
Głównym założeniem Teatru Off-Road jest propagowanie kultury wśród społeczeństwa. Mamy na celu wszechstronny rozwój teatralny od teatru edukacyjnego dla najmłodszych widzów, aż po teatr alternatywny i offowy. Dodatkowo chcemy organizować warsztaty teatralne, działania artystyczne w przestrzeni publicznej, spotkania oraz ożywiać życie kulturalne.
Stowarzyszenie swoją działalność rozpoczęło w listopadzie 2018 roku pod nazwą Niezależny Teatr Nieoetykietkowani. W czerwcu 2020 Stowarzyszenie oficjalnie zmieniło nazwę na Teatr Off-Road.
Gruss Aus Buenos Aires
Katowicki dworzec - miejsce, do którego dziennie przyjeżdża i z którego odjeżdża tysiące pociągów. Miejsce, po którym błądzą miliony podróżnych. Przejrzysta konstrukcja codziennie doświadczająca powitań i pożegnań. Przestrzeń wypełniona żmudnym oczekiwaniem i nerwowym poszukiwaniem. Cztery perony, szesnaście żelbetowych kielichów i tysiące, wręcz miliony niewypowiedzianych słów, nie zadanych pytań, nie znalezionych odpowiedzi. Ciemne przejścia, kręte korytarze i zakątki, o których istnieniu wiedzą nieliczni. Jakie sekrety może w sobie ukrywać tak piękny budynek? Jaka historia czai się w samym czarnym sercu Śląska? “Gruss aus Buenos Aires” to zaproszenie do podróży w czasie i przestrzeni. Opowiada o procederze mającym miejsce na terenie Śląska od końca XIX w. i obejmującym swym zasięgiem nawet Buenos Aires. Pozostaje jednak ostatnie pytanie: A gdyby to właśnie Tobie przypadło znaleźć peron piąty?
Spektakl wyróżniony Nagrodą Publiczności za najlepszy spektakl oraz Nagrodą Specjalną dla zespołu przyznaną przez Jury podczas Katowickiej Rundy Teatralnej.
MAŁA CZARNA
"....7 rewelacyjnych i odważnych portretów kobiet w nowej odsłonie spektaklu "Mała Czarna" Teatru Nieoetykietkowani na motywach komediodramatu „Tiramisu” Joanny Owsianko..."
Każda z nich wydaje się być spełniona i wyzwolona. Jednakże korporacyjna codzienność odkryje kawałek po kawałku ich problemy, dokładnie skrywane pod grubym makijażem oraz pancerzem wielkomiejskiego sukcesu.
Nie tylko dla kobiet , ale o kobietach będzie dużo..
LOVE AND INFORMATION
Czy zauważyliście tę ogromną ilość informacji, docierającą do nas każdego dnia? Zastanawialiście się kiedyś, ile z nich jest tak naprawdę istotnych? Bez ilu nie moglibyście normalnie funkcjonować? Na jak długo zostają one w naszej pamięci?
Spektakl o tym samym tytule, wyreżyserowany przez Małgorzatę i Kamila Baryła w pewien sposób na nie odpowiada, ale przede wszystkim skłania (albo nawet zmusza) do refleksji.
Bo czy nie warto czasem na chwilę się zatrzymać? Przerwać ten codzienny bieg i pomyśleć czy w nieustannym pośpiechu, w świecie przepełnionym danymi, liczbami i statystykami jest miejsce na tytułową miłość?
A jeśli nawet nie na samą miłość, to po prostu na uczucia? Czy potrafimy autentycznie i wrażliwie reagować na rzeczywistość? Czy jest nam przykro, bo w głębi duszy odczuwamy ten smutek, czy może tylko dlatego, że wydaje nam się, że powinno być nam przykro?
Samo stawianie tych pytań świadczy o tym, mówiąc kolokwialnie, że nie jest z nami aż tak źle. Być może po prostu potrzebna jest machina, która działałaby na zasadzie sita, przesiewając sprawy ważne od tych nieistotnych. Machina ta pozwoliłaby nam wreszcie zrozumieć proces, w którym mimowolnie uczestniczymy.
EKIPA
PROJEKTY
Projekty realizowane przez Nieoetykietkowanych